В горлі у задній частині носової порожнини розташований носоглотковий мигдалик. Він відноситься до лімфаденоїдного глоткового кільця Пирогова-Вальдейєра та допомагає підтримувати здоров'я тіла, вловлюючі шкідливі бактерії та віруси, які ми вдихаємо чи ковтаємо.
Носоглотковий мигдалик — це важливий борець з інфекціями у немовлят і маленьких дітей. Він схожий на губку: коли вловлює мікроби, то збільшується у розмірах.
Збільшення лімфоїдної тканини носоглоткового мигдалика називають гіпертрофією аденоїдів, аденоїдами чи аденоїдними розростаннями. Причинами найчастіше є дитячі інфекційні захворювання.
Аденоїди утруднюють дихання через ніс. Ваша дитина може зрештою дихати тільки через рот, що призводить до:
Сухості у роті з неприємним запахом
Потрісканих губ
Інші проблеми, до яких призводять аденоїди, включають:
Апное уві сні — розлад, коли людина неодноразово зупиняє дихання під час сну
Шановні батьки, аденоїди — розповсюджене явище у дітей. З віком це стає менш актуальною проблемою. Адже носоглотковий мигдалик зменшується приблизно після 5 років, а до 12-15 років практично зникає. Своєчасне звернення за медичною допомогою при запаленні горла чи вушній інфекції може допомогти лікарю контролювати розмір мигдалика. Лікар може призначити назальні кортикостероїди, антилейкотрієнові препарати та інколи антибіотик.